Kaymakam Hüseyin ÖNER beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora ZİHNİ ve İlçe Gençlik ve Spor Hizmetleri Müdürü Sabri PEKŞEN ile Şehit Mustafa Serin Ortaokulu’nda “Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi” kapsamında yürütülen kurslardan Türk Oyunu Hemsball Kursu ve Jimnastik Kursunu ziyaret ettiler.
  Türk Hocalarımızın keşfedip dünyaya sunduğu ve Türkiye Cumhuriyeti Resmi Spor Branşı ünvanını hak eden Hemsball Sporu; çocuklarımızın ve gençlerimizin psikomotor gelişiminin desteklenmesine, zihinsel koordinasyonunun gelişimine, odaklanma ve konsantrasyon gelişimine, reflekslerinin ve esnekliklerinin gelişimine büyük faydalar sağlıyor ve oynama kolaylığı nedeniyle spor salonuna ihtiyaç duymadan her öğrencinin spor yapmasına olanak sağlıyor.
  Okulumuzun zemin katında taban döşemeleri ve spor aletleriyle adeta spor salonuna dönüştürülen eski konferans salonunda düzenlenen Jimnastik Kursuna özellikle kız öğrenciler yoğun ilgi gösteriyor.
  Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesiyle sporu geniş bir tabana yayarak tüm öğrencilerimizi sporla buluşturmayı hedeflediklerini ifade eden Kaymakam ÖNER kurslara gösterilen yoğun ilgiden duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve genç sporcularımıza başarılar diledi.