İlçemiz Kaymakamı Sayın Hüseyin ÖNER ve Eşi Zehra Mine ÖNER 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı  kapsamında  ilçemizdeki şehit yakınları ve aileleri onuruna yemek verdiler. Ören Karakaş Oteldeki yemek organizasyonuna ilçemizde bulunan polis ve asker şehit aileleri ile yakınları  katıldı.
      Yemeğe Belediye Başkanı Necdet UYSAL ve Eşi, Garnizon Komutanı Mümin ERTUĞRAN ve Eşi , Ağır Ceza Hakimi Hasan ÖZTÜRK  ve Eşi, İlçe Jandarma Komutanı  Alim Burak ÇELİK , Askerlik Şubesi Başkanı  Ömer KAVUTLU, Meslek Yüksekokulu Müdürü Aytekin ULUTAŞ ve Eşi, İlçemiz Müftüsü Hacı ÖZ ve Eşi, Milli Eğitim Müdürü Aytaç AYAZ ,İlçe Sağlık Müdürü Faruk KENDİGELEN ve Eşi, ile Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Şubesi Başkanı Muzaffer BAŞARAN ve Eşi Katıldılar.
  
      İlçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER   yemekte yaptığı konuşmasında; ‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Çanakkale Savaşları tarihimizdeki en şanlı, en destansı vatan savunması örneklerinden biridir. Binlerce şehidin verildiği, binlerce gencin gazi olduğu, Türk insanının her anlamda tükendiği ancak Türk Milletinin ve Anadolu insanının kazanılan zaferle cesaretini, inancını ve gururunu besleyen bir ONUR belgesi olarak Dünya Sahnesine asılan çok önemli bir savaş. İşte bu savaşın zafer günü, Ülkemizde, devlete ister iç güvenlik hizmeti sunarken olsun, ister vatan savunması yaparken olsun hayatını kaybeden şehitlerimizin anısını yaşatmak, ailelerine teşekkür etmek için, şehitlerimize dua temennisinde bulunabilmemiz için ŞEHİTLER günü olarak kabul edilmiştir.
      Değerli Aileler senede birkaç gün, siz değerli şehit ailelerimizle, gazilerimizle bir araya geliyoruz. Sizlere karşı mahcubuz, borçluyuz. Sizlere teşekkür etmek için, sizlere karşı olan minnet ve şükran duygularımızın ifadesi için bir araya geliyoruz.Bu mütevazi davet vesilesiyle bir kez daha ifade edelim, sizlerin hakkı ödenmez, bizlere hakkınızı helal edin.
      Siz bu milletin en büyük zenginliğisiniz. Vatanı, milleti, devleti için kardeşlerini, eşlerini, evlatlarını, çocuklarını feda edecek ailelerin varlığı bir milletin, devletin en büyük zenginliğidir. Çok yüce bir payenin sahibisiniz, Allah sizlere başka acı göstermesin, hepinize sağlık, afiyetler diliyorum. Saygılarımı sunuyorum.’  dedi.