Değerli Öğretmenler, Sayın Velilerimiz ve Sevgili Öğrenciler…
   Öğrenci, öğretmen, yönetici, veli ve eğitim personelinin büyük emek sarf edecekleri ve fedakârlıklarıyla donatacakları bir eğitim-öğretim yılını daha karşılamanın sevincini hep birlikte gönülden yaşıyoruz.
   İlçemiz Burhaniye’de 17 Eylül 2018 tarihi itibariyle okul öncesi, ilköğretim ve lise düzeyi tüm öğrencilerimizin de bu sevinç ve heyecana ortak olması ile 2018-2019 eğitim öğretim yılına sevinç ve coşkuyla başlamış bulunmaktayız.
   Bizleri başarıya ulaştıracak en önemli kurum okul, en önemli araç eğitimdir. İnsan hayatında aileden sonra en önemli basamak olan okul, çocuklarımızı hayata hazırlayan ve eğitim imkânlarını sistemli bir şekilde sunan bir eğitim yuvasıdır. Öğrencilerimizin sorumluluklarının bilincinde, bilgi üreten ve değerlendiren, sporla iç içe yaşayan, bilimsel, teknolojik ve kültürel gelişmelere açık kişiler olarak yetişmesi büyük bir önem taşımaktadır. Yüksek kaliteli eğitim öğretim hizmetleri vermek bir devlet açısından hayati öneme haizdir ve bizler bunun gayreti içindeyiz.
   Bu duygu ve düşüncelerle, 2018-2019 eğitim öğretim yılının ilçemiz ve ülkemiz için hayırlı olmasını, başarılarla dolu geçmesini diler, öğrencilerimizi sevgiyle kucaklar, velilerimiz, öğretmenlerimiz ve her kademedeki yöneticilerimize sevgi ve saygılarımı sunarım.