İlçemiz Kaymakamı Sayın Hüseyin ÖNER ve Eşi Zehra Mine ÖNER 18 Mart Çanakkale Zaferi ve Şehitleri Anma Günü programı kapsamında ilçemizdeki şehit yakınları ve aileleri onuruna yemek verdiler. Garnizon Komutanlığı Gazinosu’nda gerçekleştirilen yemek organizasyonuna ilçemizde bulunan polis ve asker şehit aileleri başta olmak üzere tüm şehit yakınları katıldı.
  Yoğun bir katılımla gerçekleştirilen yemek organizasyonuna Garnizon Komutanı Mümin ERTUĞRAN, Belediye Başkanı Necdet UYSAL, Cumhuriyet Başsavcısı Zafer BİRİNCİ, Ağır Ceza Hakimi Hasan ÖZTÜRK, Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. M.Oğuzhan İLBAN Eşleri ile katılım sağladılar. İlçe protokolünün tam kadro yer aldığı yemeğe ayrıca Emniyet Müdürü Tuncay ORHAN, İlçe Jandarma Komutanı  Alim Burak ÇELİK , Cezaevi Jandarma Bölük Komutanı Emre DURAN, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Berkan BAŞARAN, Askerlik Şubesi Başkanı  Ferit Doğan DİKSİREK, İlçemiz Müftüsü Hacı ÖZ, Milli Eğitim Müdürü Bora ZİHNİ, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Abdurrahim YARDIM, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü Selçuk ÇİFTÇİ, Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa AYSEL ile Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Şubesi Başkanı Muzaffer BAŞARAN da katıldılar.
  İlçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER yemekte yaptığı konuşmasında; ‘18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Çanakkale Savaşları tarihimizdeki en şanlı, en destansı vatan savunması örneklerinden biridir. Binlerce şehidin verildiği, binlerce gencin gazi olduğu, Türk insanının her anlamda tükendiği ancak Türk Milletinin ve Anadolu insanının kazanılan zaferle cesaretini, inancını ve gururunu besleyen bir ONUR belgesi olarak Dünya Sahnesine asılan çok önemli bir savaş. İşte bu savaşın zafer günü, Ülkemizde, devlete ister iç güvenlik hizmeti sunarken olsun, ister vatan savunması yaparken olsun hayatını kaybeden şehitlerimizin anısını yaşatmak, ailelerine teşekkür etmek için, şehitlerimize dua temennisinde bulunabilmemiz için ŞEHİTLER günü olarak kabul edilmiştir.
  Değerli Aileler senede birkaç gün, siz değerli şehit ailelerimizle, gazilerimizle bir araya geliyoruz. Sizlere karşı mahcubuz, borçluyuz. Sizlere teşekkür etmek için, sizlere karşı olan minnet ve şükran duygularımızın ifadesi için bir araya geliyoruz. Bu mütevazi davet vesilesiyle bir kez daha ifade edelim, sizlerin hakkı ödenmez.
  Siz bu milletin en büyük zenginliğisiniz. Vatanı, milleti, devleti için kardeşlerini, eşlerini, evlatlarını, çocuklarını feda edecek ailelerin varlığı bir milletin, devletin en büyük zenginliğidir. Çok yüce bir payenin sahibisiniz, Allah sizlere başka acı göstermesin, hepinize sağlık, afiyetler diliyorum. Saygılarımı sunuyorum.’ dedi.