İlimizde eğitimin kalitesini artırmak için hayata geçirilen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) projesi kapsamında okulları ziyaret ederek öğrencilerle aynı sıraları paylaşan ilçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER bu haftaki program çerçevesinde 8 Eylül İlkokulu’nu ziyaret ederek 4.sınıf öğrencileri ile kitap okuma saatine katıldı.
  Okuma programı sonrası Kaymakam ÖNER 8 Eylül İlkokulu öğrencileri ve öğretmenlerinin “Otizmi Fark Et Kabul Et Bizimle Yürü” sloganıyla hazırladığı 2 Nisan Dünya Otizm Farkındalık Günü” programına katıldı. Çocuklarımızın hayatı daha iyi tanıması, birtakım insani değerlerimizle bezenerek yetişmeleri ve toplumda farkındalık oluşturma adına düzenlenen etkinlik, otizmli çocuklarımızın anne ve babalarının katılımı ile gerçekleştirildi.
  Birleşmiş Milletler’in (BM) otizmin hızlı artışı karşısında kamuoyunun dikkatini çekmek için ilan ettiği “Dünya Otizm Farkındalık Günü” her yıl 2 Nisan’da tüm dünyada çeşitli etkinliklerle kutlanıyor ve toplumun otizm hakkında bilinçlenmesine katkı sağlıyor.