Türkiye Ticaret, Kooperatif, Eğitim, Büro ve Güzel Sanatlar İşçileri Sendikası (TEZ-KOOP-İŞ) tarafından İlçemiz Öğretmenler Mahallesinde yapımına başlanan sosyal tesislerin temeli törenle atıldı. Temel Atma Törenine Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın, İlçe Kaymakamı Hüseyin Öner, İlçe Belediye Başkanı Necdet Uysal, TEZ-KOOP-İŞ Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, Belediye Başkan Yardımcıları Cemal Akkılınç ve Güngör Persil, Belediye Meclis Üyeleri, siyasi parti temsilcileri ve TEZ-KOOP-İŞ’in temsilcileri katıldı.
   Temel atma töreninde konuşan Kaymakam Öner, ”Bu tesisin ilçemiz için hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Balıkesir’in gözde ilçelerinden olan Burhaniye’de böyle bir tesisin kurulacak olması bence sendika yönetimi açısından son derece isabetli bir karardır. TEZ-KOOP-İŞ’in üyelerine, hem eğitim hem de diğer sosyal hizmetler için sunacağı çok kıymetli bir tesisi kazanmış olacağız. Ayrıca buraya gelecek olan misafirler bölgemizin güzelliklerinden istifade edecekler. Toplumun ve memleketin hizmetinde olan ve çok geniş bir alanda faaliyet gösteren bir kitleyi temsil eden TEZ-KOOP-İŞ’in temsil ettiği kitleye yönelik önemli bir hizmetin ifasında Burhaniye tercih edilmesi bizi ziyadesiyle memnun kılmıştır. Bu tesis vasıtasıyla ülkemizin değişik şehirlerinden çok çeşitli sektörlerde çalışan üreten insanlar hem kendilerini geliştirme şansı bulacaklar hem de bu güzel ilçemizde tarihin, denizin, yeşilin, tarımsal güzelliklerimizin buluştuğu bu bölgede eğlenmeye ve dinlenmeye fırsat bulmuş olacaklar. Bu tesis ilçemizin turizm potansiyelinin de gelişmesine yardımcı olacak. TEZ-KOOP-İŞ’in kuracağı sosyal tesislerin Burhaniye’mize kazandırılmasında emeği geçen TEZ-KOOP-İŞ Yönetim kuruluna ve ilçemizde aldıkları kararlara sundukları imkânlarla destek olan Belediyemizin değerli çalışanlara ve meclisimize çok teşekkür ediyorum” dedi. 
   Konuşmaların ardından TEZ-KOOP-İŞ Genel Başkanı Haydar Özdemiroğlu, Kaymakam Hüseyin Öner’e, Balıkesir Milletvekili Ahmet Akın’a ve Belediye Başkanı Necdet Uysal’a katkı ve desteklerinden dolayı Çerçeveli Atatürk Portresi ile plaket takdim etti.