BURHANİYE’NİN CADDE VE SOKAKLARI GECELERİ ARTIK DAHA GÜVENLİ: BEKÇİLER GÖREVE BAŞLADI
 
  Emniyet Genel Müdürlüğü bünyesinde Türkiye genelinde yeniden başlatılan gece bekçiliği uygulaması kapsamında birçok il ve ilçede bekçiler göreve başlayarak vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğinin korunmasını sağlamaya yönelik mesai harcamaya başladılar.
  Burhaniye’de görevlerine yeni başlayan bekçilerle, İlçe Emniyet Müdürlüğünde kısa bir toplantı düzenleyen Burhaniye Kaymakamı Hüseyin ÖNER, bekçilerin görevlerinin ne kadar önemli ve ulvi bir görev olduğunu, halkımızın, vatandaşlarımızın onlardan beklentilerinin ne kadar büyük olduğunu ve kendilerinin de genç ve donanımlı yeni nesil bekçilere ne kadar güven duyduklarını ifade ederek yeni göreve başlayan bekçilerimize başarılar diledi.
  Burhaniye İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından belirlenen cadde ve sokaklarda gece saatlerinde görev yapacak bekçiler, vatandaşların can ve mal güvenliğini tesis edecek. Kısa bir süre önce Balıkesir Polis Meslek eğitim Merkezinde (POMEM) eğitimlerini başarıyla tamamlayarak Burhaniye’de göreve başlayan bekçiler görevlendirildikleri mahalle ve mıntıkaları tanımaya yönelik bir haftalık gündüzlü görev döneminin ardından cadde ve sokaklarımızda gece gören gözlerimiz olacaklar. 
  Konuyla ilgili bir açıklama yapan Kaymakam Hüseyin ÖNER; “Bekçilerimizin devletimize ve toplumumuza faydası tartışılmazdır. Gece bekçileri asayiş ve emniyet hizmetlerinin ifasında gücümüze güç katacak. Kamuoyunun da çok memnun ve hoşnut kaldığı bu uygulama nedeniyle başta Sayın İçişleri Bakanımız Süleyman Soylu Bey olmak üzere emeği ve takdiri olan herkese teşekkür ediyoruz. Polis teşkilatımızla birlikte ilçemizin güven ve huzuruna katkı sağlayacak gece bekçilerimize görevlerinde başarılar diliyorum, İlçemiz için hayırlı olsun diyorum.” dedi.