Burhaniye İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Zeka Oyunları Finallerinde dereceye giren öğrenciler ödüllerini Kaymakam Hüseyin Öner, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Bilal Bilen ve Burhaniye Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Aysel’in katılımı ile yapılan törenle aldılar. Şehit Mustafa Serin Ortaokulunda gerçekleştirilen törene veliler de katılım sağladılar.
  3 günden beri devam eden yarışlarda yaklaşık 400 öğrenci Hedef 4, Pratik Bardaklar, Surakarta, Mangala, Reversi, Pentago ve Abalone dallarında yarıştılar. İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Öner Faik Aktekin adlı öğrenci ile Pentago oyununu oynadı.
  Dereceye girip ilçemizi Balıkesir’de düzenlenecek yarışmalarda temsil edecek öğrencileri tebrik eden Kaymakam Öner, “Bugün Şehit Mustafa Serin Ortaokulunda zeka oyunlarının finalini ve ödül törenini yaptık. Günümüzde teknoloji bağımlılığı ciddiye alınması gereken bir bağımlılık türü. Hem bunu aşmak hem de çocuklarımızın zihinsel, düşünsel gelişimini sağlamak adına zeka oyunlarına önem veriyoruz. Öğretmenlerimiz bu konuda eğitim aldı ve okullarında bunu öğretmeye başladı. İlçe çapında zeka oyunları yarışmaları düzenledik. Burada dereceye girenler Balıkesir’de ilçemizi temsil edecekler. Hepsine başarılar diliyorum. Öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.” dedi.