Üniversite Güvenlik Tedbirleri Toplantısı, Kaymakam Hüseyin ÖNER’in başkanlığında Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Müdürü Doç.Dr. M. Oğuzhan İLBAN, Burhaniye Meslek Yüksek Okulu Müdür Yardımcısı İlhan DEVECİ, İlçe Emniyet Müdürü Tuncay ORHAN, İlçe Jandarma Komutanı Vekili J. Yzb. Erol BÜYÜKTOPÇU ve Kredi Yurtlar Kurumu Muhyiddin-i Rumi Yurt Müdür Yardımcısının katılımları ile Kaymakamlık makamında yapıldı.
   Üniversitelerde 2018-2019 eğitim ve öğretim dönemi öncesi alınan güvenlik tedbirlerinin konuşulduğu toplantıda; üniversiteler ile üniversitelere bağlı yükseköğretim kurumlarında, yurtlarda ve üniversite çevresinde meydana gelebilecek olaylara karşı gerekli güvenlik tedbirlerinin alınması, yasal olmayan eylem ve etkinliklere meydan verilmemesi, olaylara karışanların tespit edilerek haklarında yasal işlem yapılmasının sağlanması ile huzurlu eğitim ortamının devam ettirilmesi için yapılacak çalışmalar görüşüldü.
   Öğrencilerimizin huzurlu bir şekilde öğrenim görmesi için Yükseköğrenim kurum yöneticileri, Yurt Müdürlükleri ve kolluk yetkililerinin mutlaka yakın işbirliği yapması gerektiğini belirten Kaymakam ÖNER, ilgili birim amirleri ve üniversite kurum yöneticilerinden alınacak tedbirlere yönelik bilgiler aldı.