Burhaniyeli Şehit yakınları ve gazilerine  12 Haziran 2017 Pazartesi günü Burhaniye Airbus Uçak Restoranda İlçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER tarafından bir iftar yemeği verildi.
      İftar yemeğine  başta Şehit yakınları, Belediye Başkanı Necdet UYSAL, Garnizon Komutanı Mümin ERTUĞRAN , 1. Ağır Ceza Başkanı Hasan ÖZTÜRK, Belediye Başkan Yardımcısı Cemal AKKILINÇ , İlçe Jandarma Komutan Vekili İsmail AYBAŞ , Emniyet Müdürü Tuncay ORHAN, Askerlik Şubesi Başkanı Nizamettin SARIGÖL, Milli Eğitim Müdürü Ferhan LEVENT , İlçe Müftüsü Hacı ÖZ , Kamu Kurum Amirleri ve davetliler  katıldı. 
     Kaymakam Hüseyin ÖNER  yemekten sonra yaptığı konuşmasında,  ''Ramazan ayının birleştirici, bütünleştirici, birlik ve beraberliğimizi pekiştirici manevi atmosferinde ve bizlere sorumluluklarımızın hatırlatıldığı, yoksulun, fakirin, düşkünlerin hatırlanması gereken ve hepsinden önemlisi vatan dediğimiz bu kutsal coğrafyada en fazla emeği olan, vatana canlarını feda eden aziz şehitlerimizin Değerli Ailelerine, yine canı pahasına vatana hizmet ederken bedenen, ruhen yaralanan vatan sevdalısı Gazilerimizle bir Ramazan akşamında onlara mütevazı bir teşekkür ifadesiyle birlikte olmak istedik.
   Devlet her zaman sizlerin yanında, her zaman sizlere karşı sonsuz minnet ve şükran duyguları içindeyiz. Başta ülkemizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi rahmetle anıyor, sizlere de sağlık ve esenlikler diliyorum
” dedi.Daha sonra İlçe Müftüsü Hacı ÖZ'ün yaptığı dua ile  yemek programı sona erdi.