Bu gün ilçemizde birtakım inceleme ve ziyaretlerde bulunan Sayın Valimiz Ersin YAZICI,  beraberinde Kaymakamımız Hüseyin ÖNER,  Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Edip UĞUR, Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Zekeriya ERDURMUŞ  ve Burhaniye Belediye Başkanımız Necdet UYSAL  ile birlikte İlk olarak Büyük Şehir Belediye Başkanlığına ait olan ilçemizdeki Çiftçi Eğitim Merkezini ziyarette bulunmuştur.
    Burada Yapılan Faaliyetlerle ilgili bilgi alan Sayın Valimiz beraberindeki heyetle birlikte İlçemizde Organik Tarım üretimi ile ünlü Kırtık Mahallemize geçti. Burada Kırtık Muhtarı,  Kırtık Organik Tarım ve Turizm Derneği  Başkanı, üreticiler ve  halk tarafından karşılanan Valimiz, dernek başkanından organik üretim hakkında bilgi ve taleplerini aldıktan sonra kadın çiftçilerimiz ile sohbet ederek sorunlarını dinledi. Kırtık Mahallemizde yapımına başlanılan    organik zeytinyağı fabrikası hakkında   dernek başkanı Fikret KARA'dan bilgi alan Valimiz çalışmalardan oldukça memnun kaldı.
    Sayın Valimiz ve Büyükşehir belediye başkanımız Kaymakamlığımızca gündeme getirilen organik sirke üretimi projesi, organik ürün işleme ve paketleme makinası alımı ve  cevizcilik projeleri hakkında  değerlendirmelerde bulunmuş ve organik sirke üretim tesisi ve ürün şişeleme ve paketleme makinalarının alımı konusunda Büyükşehir Belediyesince, ceviz fidanı projesinde de Burhaniye Belediyesinden destek sözü alınmıştır. 
Burada ki programın ardından İlçemizde faaliyet gösteren Yaprak Süt Ve Besi Çiftlikleri Sanayi Ve Ticaret A.Ş’ ye ait çiftlikte incelemelerde bulunarak çiftlik faaliyetleri hakkında çiftlik sahibi Şebnem GÖKER’den  işletme hakkında bilgi alan Sayın Valimiz Ersin YAZICI programını tamamlayarak ilçemizden ayrılmıştır.