Sayın Valimiz Ersin YAZICI ilçemize gelerek bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Kaymakamımız Hüseyin ÖNER’in eşlik ettiği programa İl Milli Eğitim Müdürü Yakup YILDIZ, Burhaniye Belediye Başkan Vekili Cemil BAHADIR ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora ZİHNİ de katılım sağladı.
  Ziyaret programı çerçevesinde Vali YAZICI, ilk olarak BENGİ (Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme) Projesi kapsamında Burhaniye Şehit Hasan Çoban Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret ederek öğrencilerle kitap okudu ve okuma programı sonrası öğrencilerle sohbet etti.
  Öğle yemeğinde Burhaniye Anadolu Lisesi Pansiyonunda öğrencilerle bir araya gelen Sayın Valimiz Ersin YAZICI, yemeğin akabinde sanayide esnafları ziyaret ederek hayırlı işler ve bol kazançlar diledi. Esnaf ve işyeri ziyaretlerinde işyeri sahiplerine ve çalışanlarına kitap da hediye eden Vali YAZICI, kitapları okunmak şartıyla hediye ettiğini ve okunması ricasını hatırlattı.
  Vali YAZICI’nın ilçemizdeki programı, Burhaniye Hacı Mehmet Fevzi Köylü Anadolu İmam Hatip Lisesi inşaatını ve Bahçelievler Emine Akel Anaokulunu ziyaret etmesiyle sona erdi.