3-6 Mayıs 2018 tarihleri arasında Kütahya Yeni Spor Salonu’nda, Türkiye Okul Sporları Federasyonu tarafından düzenlenen 2017-2018 Okulsporları Türkiye Satranç Şampiyonasında İlçemiz Celal Toraman Anadolu Lisesi öğrencileri Şevval BİTMEZ, Alimert ÖZSOY, Ahmet Mahir DEMİRELLİ ve Feyzullah AKKENT’ten oluşan okul takımı Gençler Genel Kategorisinde Türkiye 3.sü oldu.
    Daha önce illerinde sonra gruplarda derece yapmış, 48 il ve KKTC’den toplam 116 takım, 593 öğrencinin yarıştığı şampiyonada Celal Toraman Anadolu Lisesi Okul Takımı 2. Olan Özel İzmir Amerikan Koleji ile aynı puanı alarak averajla üçüncü olarak büyük başarıya imza attı.
    Başarılarının sevincini İlçemiz Kaymakamı Hüseyin Öner’le paylaşan öğrenciler ve kendilerini bu yarışa hazırlayan öğretmenleri Kaymakamımız tarafından altın hediye ederek ödüllendirildi. Öğrencileri makamında ağırlayan Kaymakam Öner, ”Öğrencilerimizin bu büyük başarısıyla Burhaniye spor alanındaki başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu. İlimiz genelinde ve ilçemizde uygulanan “BENGİ Eğitim Projesi” ve “Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi”nin de katkılarıyla madalyalarla, kupalarla dolu bir sene geçiriyoruz. Akıl ve zeka oyunlarına ilgi duyan, sporu seven ve sporla yaşayan bir nesil hedefliyoruz ve çalışmaların verdiği meyveleri görmek bizi mutlu ediyor. Sadece Burhaniye’yi değil Balıkesir’i de temsil eden öğrencilerimiz elde ettikleri başarılarla hepimizi gururlandırdılar. 4 öğrencimizi ve onların üzerlerinde emekleri olan öğretmenimizi ve okul müdürümüzü tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.” dedi.