Türk Polis Teşkilatının 174. Kuruluş Yıl Dönümü ve Polis Haftası Etkinlikleri 10 Nisan Günü Programı Burhaniye Cumhuriyet Meydanında düzenlenen törenle başladı.
  Törene İlçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER, Belediye Başkanı Ali Kemal DEVECİLER, İlçe Emniyet Müdür Vekili Fatih DURUKAN, İlçe Jandarma Komutanı Alim Burak ÇELİK, kamu kurum amirleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum örgütü temsilcileri, ilçemizde görev yapan polisler ve vatandaşlar katılım sağladı. Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının hep bir ağızdan okunmasıyla devam etti.
  Komiser Yardımcısı Yunus Sadi TUNCER’in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının akabinde İlçe Emniyet Müdürlüğünde tebriklerin kabulü ile devam eden program, öğlen namazına müteakip Koca Camide yapılan pilav hayrı ikramı ile sona erdi.
  Ülkemizde huzur ve güven ortamı tesis etmek ve vatandaşlarımızın can ve mal emniyetini sağlamak üzere fedakarca görev yaparken gazi olan polis memurlarımız başta olmak üzere, tüm emniyet teşkilatımızın polis gününü kutluyor, şehadete eren polis memurlarımıza Allah’tan rahmet diliyoruz.