Burhaniye, Özel Olimpiyatlar Türkiye’nin ülke çapında 12 pilot ilde düzenlediği, özel ve partner sporcuları tek takım çatısı altında birleştiren Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi’ne ev sahipliği yaptı. Sporium Halı Saha’da gerçekleşen futbol turnuvasında; Burhaniye, Havran ve Edremit’ten 8-16 ve 16-25 yaş grubunda dört takım ter döktü. Turnuvaya; Burhaniye Kaymakamı Hüseyin Öner, Belediye Başkan Vekili Cemil Bahadır ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Aytaç Ayaz’ın yanı sıra Gamzelerim Özel Eğitim Rehabilitasyon Merkezi Kurucu Müdürü Sevda Padem katıldı. Burhaniye, Havran ve Edremit’ten toplam 52 öğrenci halı sahada ter döktü. Turnuvanın başlama vuruşunu; Kaymakam Öner ve Başkan Vekili Bahadır çocuklarla birlikte yaptı.
    Özel ve partner sporcuları bir futbol takımı çatısı altında bir araya getiren, yıl boyunca 15 günde bir yapılan antrenmanlar ve her ay gerçekleşen turnuvalarla onları bütünleştirmeyi ve kaynaştırmayı hedefleyen Dilek Sabancı Karma Futbol Projesi’nin 5’inci ayağı, Burhaniye’de gerçekleşti. 2017’nin Ekim ayında başlayan turnuvanın Nisan ayında yapılan ayağında Burhaniye’yi, Gamzelerim Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi özel sporcuları temsil etti. Öğrencilerin partnerliğini ise Burhaniye Kemer Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri yaptı. Turnuva sonunda sporculara, Burhaniye Belediyesi tarafından hazırlanan hediye paketleri takdim edildi
    Kaymakam Öner ,”Projeyle, özel ve partner sporcuların birlikte spor yapması, vakit geçirmesi, kaynaşması ve özel çocukların sosyal hayata kazandırılması hedefleniyor. Toplumda ve gençlikte farkındalık oluşturma adına düzenlenen bu tür organizasyonların devam etmesini diliyorum ve bu projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”  dedi.