Balıkesir Eğitimde  Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) Projesinin öğrencilerimize okuma alışkanlığı kazandırılmasına yönelik uygulamasına destek sağlamak üzere Burhaniye Kaymakamlığınca temin edilen kitapların bir kısmını hediye etmek için  Kaymakam Hüseyin ÖNER beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora ZİHNİ ile Ayşe Akpınar Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesini ziyaret  ettiler. 
  Kaymakam ÖNER öğrenciler ile yaptığı sohbette kitaplar için okunma sözü isteyerek “Kitaplar insanları geliştiren, her zaman zinde kılan, sadık birer dosttur. Yaşamımızı değiştiren, düşüncelerimizi ve ideallerimizi şekillendiren yanı başımızdaki bu dostumuzu yalnız bırakmamalıyız. Onları her fırsatta okumamız gerekmektedir. Bu kapsamda tüm imkan ve gayretlerimizle her zaman sizlerin yanında olmaya devam edeceğiz. Kitap okuma alışkanlıklarımızı aksatmayalım” dedi.
  Geçtiğimiz sene başlatılan “Kitap Bizden Okumak Sizden” kampanyasının devamı niteliğinde olan ziyaret programı Kaymakam ÖNER’in okul yönetiminden okul kütüphanesi ile ilgili bilgiler almasıyla sona erdi.