İlçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER, Burhaniye Halk Eğitim Merkezi bünyesinde Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme (BENGİ) ve Sporda Yetenek 10’la Gelecek projeleri kapsamında açılan “Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi” kursunu ziyaret etti.
  Öğretmen-Usta Öğretici Mine BUNSUZ tarafından 44 saat üzerinden planlanan kurs ilk etapta 28 öğretmene açılmış olup, programın devamında 150 öğretmene ulaşmış olacak.
  Kurslarda verilen eğitimin önemine vurgu yapan Kaymakam ÖNER, “BENGİ ve Sporda Yetenek 10’la Gelecek projelerimizle dört bir koldan öğrencilerimizi, çocuklarımızı iyi yetiştirmek için gayret halindeyiz. Yine bu projeler çerçevesinde açtığımız “Zeka Oyunları Eğitici Eğitimi” sayesinde eğitim alan öğretmenlerimiz okullarda öğrencilere zeka oyunlarını öğreterek öğrencilerin  hem telefon, tablet ve bilgisayar gibi bağımlılık yapan teknolojik aletlerden uzak tutulmasını sağlayacak hem de görsel, zihinsel becerilerini, el göz koordinasyonlarını arttırarak ders çalışma alışkanlıklarını olumlu yönde desteklemiş olacak. Ayrıca Anne-Baba-Çocuk turnuvaları düzenlenerek aileleri de zeka oyunları ile tanıştırıp aile içi iletişimi arttırma fırsatı bulmuş olacağız. Başta İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Merkezimiz ve Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğümüz olmak üzere tüm okullarımızla ve ilgili kurumlarımızla bu önemli projelere destek vermeye devam edeceğiz.” dedi.