Balıkesir Valiliğince ilimiz genelinde yürütülen Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) kapsamında okuma faaliyetleri hız kesmeden devam ediyor. Yürütülen faaliyetler kapsamında bu haftaki program çerçevesinde ilçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER beraberinde   İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Bilal BİLEN ve İlçe Mal Müdürü Mustafa AK ile Bahçelievler İlkokulunda okuma programına katıldı. 
  Söz konusu ziyarette öncelikle öğretmenleri ile değerlendirme toplantısı yapıldı. Okuma programının ardından öğrenciler ile sohbetinde boş vakitlerini nasıl değerlendirdiklerini soran Kaymakam ÖNER aldığı cevaplardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek, öğrencilere boş vakitlerin ödevleri yaptıktan sonra arta kalan vakitler olduğunu ve bu boş vakitleri arkadaşları ile birlikte bizzat oynayarak, kitap okuyarak ya da herhangi bir sosyal aktivitede bulunarak geçirmelerini tavsiye etti. 
  Kaymakam ÖNER kitap okumanın çocuklarımızın ve gençlerimizin hayal dünyalarını geliştirdiğini ifade ederek, küçük yaşlardan itibaren kitap okumanın bir alışkanlık haline getirilmesinin çok önemli olduğunu ve bu alışkanlığı çocuklarımıza, gençlerimize kazandırmanın gayretinde olduklarını ifade etti.