2018-2019 Eğitim-öğretim yılı I. dönemi bugün itibari ile sona erdi. Bu dört aylık maratonda okul idarecilerimiz, öğretmenlerimiz ve öğrencilerimiz yoğun bir çalışma yaptılar. Bu maraton sonunda sevinenler olduğu kadar üzülenler de olmuştur. Tüm  öğrencilerimiz tebrik ediyorum. Öğrencilerimizin birinci dönemi değerlendirerek, ikinci eğitim -öğretim döneminde daha dinamik ve kararlı çalışmaları gerekmektedir.
   Sevgili öğrenciler; yarıyıl tatilinizi sevdiğiniz şeyleri yapacağınız, kitap okuyacağınız, faydalı bilgiler edineceğiniz bir zaman dilimi olarak değerlendirmelisiniz.
  Kıymetli Velilerimiz; Başarılı olan da, başarısız olan da bizim çocuğumuz. Lütfen hepsini kucaklayalım ve ilgi gösterelim. Unutulmamalıdır ki çocuklar bizim geleceğimizdir. Onların eksiklerini ve gerçekten neye ihtiyaçları olduğunu belirlemeye çalışınız. Unutmayınız ki bu karne çocuğunuz kadar, sizler için de bir muhasebe yapma imkanı vermektedir.
  Bu duygu ve düşüncelerle, 2018-2019 Eğitim-öğretim yılı  I. dönemindeki gayret ve çabalarından dolayı okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, karnelerin öğrencilerimiz, aileler ve öğretmenler için hayırlı, bundan sonraki dönemlerde de daha güzel başarılara vesile olmasını diliyor, huzur dolu bir tatil geçirmenizi temenni ediyorum.
 
                                                                                                                 
                                                                                                                                                                Hüseyin ÖNER
                                                                                                                                                         Burhaniye Kaymakamı