İlçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER, geçtiğimiz sene ilçemizde görev yapmaya başlayan Sahil Güvenlik Komutanlığı’na bağlı TCSG-905 Bot Komutanı Astsubay Berkan BAŞARAN’ı ziyaret ederek çalışmaları hakkında bilgi aldı.
  Antalya Damen Tersanesi'nde üretilerek 22 Aralık 2017 tarihinde suya indirilen 19.3 metre boya, 6.57 metre ene sahip 'KNRM 1905' sınıfı arama kurtarma botu, 8 personeli ile denizlerde can ve mal emniyetini sağlama, göçmen kaçakçılığı ile mücadele ve su ürünleri avcılığını denetlemek gibi önemli görevlerde bölgeye hizmet ediyor.
  Sahil Güvenlik TCSG-905 Botu personelinden çalışmaları, ihtiyaçları ve karşılaşılan sorunlar hakkında detaylı bilgi alan Kaymakam ÖNER, “Sahil ve karasuların asayişini sağlayan TSCG-905 arama kurtarma botu personeli ilçemiz ve bölge halkı için görev yapmaktadır. Biz de Kaymakamlık olsun Burhaniye Belediyemiz olsun Sahil Güvenlik ekibimize elimizden gelen desteği sağlamaya çalışıyoruz. Bugün limanda Belediye tarafından kendilerine tahsis edilen ve yaşam alanı ve büro işleri için kullandıkları konteynırda personelimizi ziyaret ettik. Başarılı hizmetlerinden ötürü kendilerine teşekkür ediyorum ve bundan sonraki çalışmaları için başarılar ve kolaylıklar diliyorum.” dedi.