Gençlik ve Spor Bakanlığının organize ettiği “Türkiye Geneli Okul Sporları Türkiye Şampiyonası’nda” önce İl Şampiyonu olup Balıkesir’i bölgede temsil eden ve ardından Bölge Şampiyonu olan Özel Açı Koleji Takımı şampiyon sporcuları, başarılarının mutluluğunu paylaşmak üzere Özel Açı Koleji Okul Müdüresi Elif Pınar AKIN ve Takım Antrenörü Özlem KÖLE eşliğinde İlçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER’i makamında ziyaret ettiler.
  Balıkesir’de yapılan karşılaşmalarda İl Birincisi olan Özel Açı Koleji Takımı çeyrek finalde Muğla Yatağan’da bir üst elemelerde bölgemizi “A Grubunda” temsil etti ve tüm maçları farklı sonuçlarla kazanarak yarı finale çıkmaya hak kazandı.
  Elde edilen başarıdan duyduğu memnuniyeti dile getiren Kaymakam ÖNER, “Öğrencilerimizin bu büyük başarısıyla Burhaniye spor alanındaki başarılarına bir yenisini daha eklemiş oldu. İlimiz genelinde ve ilçemizde uygulanan “BENGİ Eğitim Projesi” ve “Sporda Yetenek 10’la Gelecek Projesi”nin de katkılarıyla geçtiğimiz sene olduğu gibi bu sene de madalyalarla, kupalarla dolu bir sene geçiriyoruz. Sporu seven ve sporla yaşayan bir nesil hedefliyoruz ve çalışmaların verdiği meyveleri görmek bizi mutlu ediyor. Sadece Burhaniye’yi değil Balıkesir’i de temsil eden öğrencilerimiz elde ettikleri başarılarla hepimizi gururlandırdılar. Bu haklı gurura sebep olan tüm öğretmen, antrenör, öğrenci ve aileleri  tebrik ediyorum, başarılarının devamını diliyorum.”dedi.