Kaymakamlığımız ve Belediye Başkanlığı ile Ticaret Odamızın teklif ve takipleri sonucu TCSG – 905 Arama Kurtarma Gemisi Burhaniye’de hizmete başladı.
       Antalya Damen Tersanesi’nde üretilip 22 Aralık 2017 tarihinde suya indirilen KNRM 1905 model arama kurtarma botu, 19.3 metre boyunda 6.57 metre eninde olup, ters dönme, radar ve termal görüntüleme, şiddetli fırtınalara dayanıklılık gibi özelliklere sahiptir. Sahil ve karasularımızı koruma, güvenliğini sağlama, denizlerimizde can ve mal emniyetini sağlama, göçmen kaçakçılığı ile mücadele, deniz yolu ile yapılan her türlü kaçakçılığı önleme ve su ürünleri avcılığını denetlemek gibi çok önemli görevleri olan bir kurumun ilçemizde ve bölgemizde hizmetlerini çok daha etkin yapmasını sağlayacak, modern ve güçlü bir hizmet aracı olan TCSG - 905 nolu bot ilçemiz limanında bağlamış ve 7 personeli ile birlikte hizmet vermeye başlamıştır. 
     TCSG – 905 nolu Sahil Güvenlik Bot personelimize başarılar diliyor ve gemimizin ilçemiz ve bölgemiz için hayırlı, güzel hizmetlere vesile olmasını diliyoruz.
 
                                                                                                                                                                              Hüseyin ÖNER
                                                                                                                                                                                 Kaymakam