Ülkemizde 1919 yılından bu yana 14 Mart Günü “Tıp Bayramı” olarak kutlanıyor. Milletçe hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza duyduğumuz güveni Cumhuriyetimizin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk “Beni Türk Hekimlerine emanet ediniz” veciz ifadeleriyle en güzel şekilde ifade etmişlerdir. 
  İnsan sağlığının korunması, mevcut sağlık sorunlarının giderilmesi yönünde tıp alanında gelişmeler yaşanırken, sağlıklı bireylerin yetişmesi için toplumun her kesimine büyük sorumluluklar düşmektedir. Elbette en büyük görev ve sorumluluk da doktorlarımızla beraber sağlık çalışanlarımızındır. Böylesi zor ama onurlu ve kutsal bir mesleği üstlenmiş olan hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarımızın her yerde ve her koşulda büyük bir özveriyle görev yaptıkları kuşkusuzdur. 
  Bu duygu ve düşüncelerle, toplum sağlığının korunması ve geliştirilmesi adına hizmet veren, hayatlarını hayat kurtarmaya vakfetmiş, bizlerin daha sağlıklı ve daha mutlu bir hayat sürmesi için fedakarca çalışan değerli hekimlerimizin ve tüm sağlık çalışanlarımızın Tıp Bayramı’nı kutluyor, başarılı çalışmalarının devamını diliyorum.
 
                                                                                                                                                                           Hüseyin ÖNER
                                                                                                                                                                      Burhaniye Kaymakamı