Burhaniye Kaymakamlığı Proje Koordinasyon Birimi ve ilçe Halk Eğitim Müdürlüğü bünyesinde ilçemiz kamu kurumlarında görevli personel ve oda temsilcilerinin katılımlarıyla Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu Uygulama Otelinde 4 günlük eğitim programları halinde  sürecek 24 saatlik Proje Döngüsü Yönetimi Eğitim Seminerinin ilki 9 Ekim 2018 salı günü  başladı.
    İlçemizin ulusal ve uluslararası alanlarda proje yapabilirliğini arttırmak amacıyla yapılan seminerde kursiyerlerin alacakları eğitimlerden sonra ilçemize fayda sağlayacak nitelikte hizmetlerin ulaştırılması ve Burhaniye’nin potansiyel üretim ve ekonomik sektörlerini harekete geçirecek projelerin hazırlanması amaçlanmaktadır. Yoğun talebin olduğu kurs programının ilk kursiyer gurubu 12 Ekim Cuma eğitimlerini tamamlayacak, ardından  ikinci grubun eğitimlerine başlanması planlanmaktadır.
    Burhaniye Kaymakamı Hüseyin ÖNER seminere katılım sağlayan kursiyerlere başarılar dilerken, Burhaniye’nin geleceği için çok önemli gördükleri bu ve benzeri eğitim programlarının öğretmen ve öğreticilerine de teşekkür ettiklerini  ifade etti.