2018 - 2019 Yılı Okul Spor Faaliyetleri 2. Dönem Körfez Bölge Birinciliği Final Müsabakaları ve Ödül Töreni Burhaniye Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirildi.
  Ödül Töreni Burhaniye Kaymakamı Hüseyin ÖNER, Balıkesir Gençlik ve Spor İl Müdürü Lokman ARICIOĞLU, İlçe Müdürleri, komşu ilçeler Gençlik ve Spor ilçe müdürleri, öğrenciler ve velilerin katılımı ile yapıldı.
  Okul spor faaliyetleri kapsamında Basketbol, Futbol, Futsal, Voleybol ve Hentbol branşlarında 43 takım ve 450 sporcu ile gerçekleştirilen müsabakalarda dereceye giren takımlar ve öğrenciler ödüllerini protokol üyelerinin ellerinden aldılar. Kaymakam Hüseyin ÖNER Basketbol Genç Erkekler B kategorisi şampiyonuna ödülünü verdi.
  Törende bir konuşma yapan Kaymakam ÖNER, sporla yetişen ve yaşayan bir nesil inşa etmek için seferber olduklarını,  sporun ve sporcunun her daim destekçisi olduklarını ifade ederek organizasyonda emeği geçen Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü yetkililerine ve İlçe Müdürlüklerine teşekkür etti ve dereceye giren sporcu gençleri gönülden kutladığını ifade etti.