Balıkesir Valiliğince ilimiz genelinde başlatılan Balıkesir Eğitimde Niteliği Geliştirme ve İzleme Projesi (BENGİ) kapsamında okul ziyaretleri gerçekleştirerek öğrencilerle aynı sıraları paylaşan ilçemiz Kaymakamı Hüseyin ÖNER beraberinde İlçe Milli Eğitim Müdürü Bora ZİHNİ ile bu haftaki program çerçevesinde Kızıklı İlk ve Ortaokulunu ziyaret etti.
  Kaymakam ÖNER okul öğretmenleri ile gerçekleştirdiği değerlendirme sohbetinin ardından ortaokul öğrencileriyle birlikte kitap okudu ve okuma programı sonrası Kızıklı Ana Sınıfı’nın hazırlamış olduğu Atık Materyal Defilesi’ne katıldı. Velilerin de yoğun ilgi gösterdiği defile büyük bir keyifle izlendi. Öğrencilerimizin büyük bir sorumluluk örneği göstererek aileleri ve öğretmenleri rehberliğinde atık materyallerle hazırladıkları el emeği göz nuru kostümleri çok beğendiğini ve anlamlı bulduğunu ifade eden Kaymakam ÖNER, “ Atık materyaller çevremizde kullandığımız ve daha sonra kullanılmayacağı için çöpe atılacağını, işe yaramayacağını düşündüğümüz maddeleri içerir. Bu maddelerin değerlendirilmesi çevremiz ve doğamız için çok önemli. Çocuklarımız hayal güçleri, aileleri ve öğretmenlerinin rehberliğiyle bu atık materyalleri güzel ürünlere çevirerek büyük bir sorumluluk örneği gösterdiler. Çevre Bakanlığınca uygulanmakta olan “Sıfır Atık Projesini” ana sınıfında başlatmış oluyoruz. Bir takım duyarlılık ve alışkanlıkların çocuk yaşlarda, erken yaşlarda insanımıza kazandırılması adına bu etkinlik çok önemli mesajlar içeriyor. Çocuklarımızın yeteneklerinin gelişmesi ve aileleri ile kaliteli zaman geçirmesini sağlayacak her türlü faaliyete destek olmaya devam edeceğiz.” dedi.
  Defile sonrası Balıkesir Yıldız Kızlar Masa Tenisi İl Birincisi olan Kızıklı Ortaokulu Şampiyon takımına kupasını anneleri  huzurunda takdim eden Kaymakam ÖNER vefakar ve fedakar annelerimizin “Kadınlar Gününü” kutladı ve topluma ve çocuklarımıza katkıları adına kendilerine teşekkür etti.