30 Ağustos Zafer Bayramının 95. Yıldönümü ilçemizde törenlerle kutlandı.  
   İlçemizdeki kutlamalar Hükümet Konağındaki  Kaymakamlık makamında İlçemiz Kaymakamı Sayın Hüseyin ÖNER , Garnizon Komutanı Top. Bnb. Mümin ERTURAN ve  Belediye Başkanı Necdet UYSAL’ın  tebrikleri kabul etmesi ile  başladı.
   Hükümet Konağındaki İlk kutlamanın ardından ikinci tören Cumhuriyet Meydanında yapıldı. Atatürk anıtına İlçemiz Kaymakamlığı Çelenginin Kaymakamımız Hüseyin ÖNER tarafından konulmasının ardından  , Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenkleri konuldu. Yapılan saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı söylenerek  şanlı bayrağımız göndere çekildi. İlçemiz Kaymakamı Sayın Hüseyin ÖNER , Garnizon Komutanı Top. Bnb.  Mümin ERTURAN ve  Belediye Başkanı Necdet UYSAL’ın törene katılanlar ile halkımızın bayramını kutlamalarının ardından günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Top. Tğm. Sadullah KIRMIZI yaptı. İlçemizde bulunan Gaziler ve Askeri birlikler tarafından tören  geçişi yapıldı. Tören geçişi sırasında ilçemiz okullarındaki öğrenciler tarafından günün anlam ve önemini belirten şiirler okunmasının ardından kutlama programı sona erdi.
   Bu şanlı zaferi bize yaşatan başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi şükran, minnet ve rahmetle anıyoruz